Categories: Viral

Vazhdon ferri në Mariupol: Rusët hedhin substanca helmuese nga droni

Po raportet se ushtria ruse ka hedhur lëndë helmuese në Mariupol që kanë shkaktuar probleme të frymëmarrjes te ushtarët ukrainas.

“Rreth një orë më parë forcat pushtuese ruse përdorën një lëndë helmuese me origjinë të panjohur kundër ushtarakëve dhe civilëve ukrainas në qytetin e Mariupolit, e cila u hodh nga një dron armik”, tha regjimenti Azov.

Është raportuar se viktimat kanë pasur probleme dhe ndërprerje në frymëmarrje.

Kjo do të pasonte një deklaratë nga një zëdhënës i të ashtuquajturës Republikë Popullore e Donetsk më herët se do të ishte më praktike të përdoreshin armë kimike për të çrrënjosur mbrojtësit e mbetur në Mariupol.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

1 year ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

1 year ago

After being adopted, a blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

1 year ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

1 year ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

1 year ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

1 year ago