Categories: Viral

”Vetëm në këtë rast mund të ndodhë”/ Ministri i Jashtëm rus: Putin mund të takohet me Zelenskin vetëm nëse…

Ministri i Punëve të Jashtme të Rusisë, Sergei Lavrov duket se ka përjashtuar çdo mundësi për një takim midis presidentit rus Vladimir Putin dhe presidentit të Ukrainës Volodymyr Zelenskiy, shkruan The Guardian.

Ai tha se një takim i tillë do të ishte kundërproduktiv, pasi takimi mes të dy presidentëve duhet të ndodhë vetëm kur të dy palët të jenë afër një marrëveshjeje për çështje kyçe.

Këshilltari i Ministrisë së Brendshme të Ukrainës, Vadym Denysenko tha se ai nuk priste “ndonjë përparim në çështjet kryesore” në bisedimet që priten të mbahen ditën e sotme.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

1 year ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

1 year ago

After being adopted, a blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

1 year ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

1 year ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

1 year ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

1 year ago