Categories: Viral

VIDEO/ Ankohen ushtarët rus pasi komanda i dërgon për të Iuftuar me pushkë të 1947

Në rrjete sociale ka dalë një xhirim i bisedës së ushtarëve të rinj rus ku ankohen se i janë dhënë pushkë e pajisje e të vjetra e të këqija. Shajnë rëndë komandën e tyre që po i hedh si mish për top në betejë.
Ushtarët e rinj me helmeta të mëdha në kokë tundin kalashnjikovët dhe i ankohen njëri tjetrit për situatën në front duke fajësuar eprorët e tyre por duke e shfajësuar

“Duhet të dini vërtetën! Ministria e mbrojtjes së Rusisë se ka idenë për ne dhe as që e dinë se ç’bëhet këtu. Na hodhën në mut” tha njëri prej tyre. “Pushkët tona janë të 1940’s. S’mund të shtiesh nga to. Ata nënq*rë po dërgojnë studentë të thjeshtë në luftë”.

Një prej ushtarëve me një helmetë më të madhe se koka e tij e thotë: “Unë jam 18 vjeç”. Pastaj ngriti automatikun Ak-47, së pari të furnizuar ushtarët sovjetik në vitin 1947 dhe ankohet: “Na dhanë pushkë automatike që të luftojmë kundër sistemeve kundërajrore ‘Grad’, artilerisë, minahedhësve. Shpërndani këtë video”.

Në xhirim pretendohet se këta ushtarë janë të njësitit 15 të brigadës së motorizuar, që kanë xhiruar veten në kamion në afërsi të Sumy, afër kufirit me Rusinë, ku këto ditë janë zhvilluar luftime të ashpra

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

1 year ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

1 year ago

After being adopted, a blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

1 year ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

1 year ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

1 year ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

1 year ago