Categories: Viral

VIDEO/ Forcat ukrainase me ‘Bayraktar’ hedhin në erë “anijen speciale” të Putinit

Ukraina ka shkatërruar “varkën e paradës” speciale të Vladimir Putin, të cilën ai e përdor për të inspektuar flotën e tij detare, kanë pohuar forcat e saj.
Një anije patrullimi me ngjyrë të bardhë thuhet se u shkatërruar nga një bombë e drejtuar me lazer e hedhur nga një dron Bajraktar TB2 i drejtuar nga Ukraina.

Anija u hodh në erë pranë ishullit “Snakake” në Detin e Zi.

Udhëheqësi rus ka përdorur një varkë të tillë me emërtimin 001 për inspektimet e flotës në Sevastopol dhe Shën Petersburg. Ai gjithashtu përdor varkën patrulluese për të mbajtur fjalime dhe për të kryer parada ushtarake.

Marina e Ukrainës ndau pamjet e sulmit të supozuar në kanalin e tyre zyrtar në Facebook, megjithëse kjo nuk është verifikuar në mënyrë të pavarur.

Mbytja e anijes patrulluese të liderit rus vjen pasi dy anije “Raptors’ të tjerë 55 u goditën ditët e fundit në sulme të ngjashme.

Forcat e armatosura të Ukrainës shkatërruan gjithashtu një anije zbarkimi të klasës Serna me një sistem raketash tokë-ajër Tor në bord,e dyshuar se synonte ishullin e gjarpërinjve, rreth 80 milje në jug të Odesës.

https://kosovaime.tv/wp-content/uploads/2022/05/640x360_MP4_6112333532987375040.mp4?_=1

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

1 year ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

1 year ago

After being adopted, a blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

1 year ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

1 year ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

1 year ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

1 year ago