Categories: Viral

VIDEO/ ‘Lavdi Ukrainës’ – Ushtarët ukrainas qëllojnë në kokë të burgosurin rus të luftës

Ushtarët ukrainas janë paraqitur duke qëlluar një të burgosur rus të luftës jashtë një fshati të Kievit.

Pamjet të cilat së pari u shpërndanë në Telegram, u verifikuan edhe nga New York Times, ndërsa BBC raportoi se ka konfirmuar lokacionin në veri të qytetit Dmytrivka dhe ka gjetur imazhe satelitore që tregonin trupa në tokë.

Në videon e publikuar, të paktën tre burra, përfshirë një me plagë në kokë dhe duart e lidhura pas shpinës, mund të shihen që shtrihen të vdekur afër një burri të katërt i cili frymon rëndë me një xhaketë që i mbulon kokën.

“Ai është ende gjallë. Filmojini këta grabitës. Shiko, ai është ende gjallë. Ai po gulçon”, dëgjohet të thotë një burrë në video rusisht.

Një ushtar më pas e qëllon atë në kokë dy herë. Ai vazhdon të lëvizë, kështu që ushtari e qëllon sërish dhe më pas ai ndalon. Ushtari dëgjohet më pas: “Lavdi Ukrainës”, dhe një tjetër që vazhdon: “Lavdi heronjve”.

Ushtarët e gjallë në video kanë të veshur ngjyrat ukrainase në krah, të kaltrën dhe të verdhën, kurse burrat në tokë kanë shami të bardha, ngjyra e trupave ruse.

Ministri i Jashtëm i Ukrainës, Dmytro Kuleba, ka thënë të enjten se ka dijeni për videon dhe se do ta hetojë.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

11 months ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

11 months ago

After being adopted, blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

11 months ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

11 months ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

11 months ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

11 months ago