Categories: Viral

VIDEO/ Pamje të frikshme, ukrainasit ‘guximtar’ ngasin makinat mbi minat e lëna nga trupat rusë

Guxim i tepruar, madje edhe marrëzi!

Një video po bën xhiro në rrjet ku duken qytetarët e tensionuara që ngasin me kujdes makinat e tyre mbi minat tokësore të lënë pas nga trupat ruse në një rrugë kryesore në Ukrainë.

Sipas Daily Mail, pamjet vijnë nga Borodyanka, një qytet në Oblastin e Kievit. Në video dhe fotot tregojnë minat që mbulojnë gjerësinë e plotë të një ure. Ata janë pozicionuara në rreshta diagonale, që do të thotë se çdo automjet i drejtuar nëpër to në një vijë të drejtë ka të ngjarë t’i largojë dhe të shkatërrohet.

Drejtuesit e mjeteve po kalonin momente tensionuese teksa kalonin një nga një, nëpër fushën e minuar.

Videoja vjen pasi grupet e të drejtave të njeriut kanë raportuar se forcat ruse kanë përdorur mina anti-njeri të ndaluara gjatë pushtimit të Ukrainës.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

11 months ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

11 months ago

After being adopted, blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

11 months ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

11 months ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

11 months ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

11 months ago