Categories: Viral

VIDEO/ Pasi e rrëzuan airoplanin Iuftarak, ushtarët ukrainas e kapën rob pilotin rus

Ushtria ukrainase ka filluar ti kapë të gjallë ushtarët rus, në secilin mjet aviacioni, ose në mekanizma Iuftarak tokësorë të cilët i shkatërrojnë, ushtria e presidentit Vlodymyr Zelenski përkujdeset që të kapë të gjallë ushtarët rus.

I fundit i cili u kap është një nënkolonel rus i aviacionit, mjeti i tij u rrëzua ditë më parë gjatë një sulmi të organizuar nga ushtria ukrainase, ndërsa ai qëndroi i fshehur në male për disa ditë, pas kësaj ukrainasit u hodhën në kërkim të tij deri sa e lokalizuan dhe e kapën të gjallë.

Ai i përkiste Regjimentit të Aviacionit Myolivas, dhe pilotonte një aeroplan Iuftarak SU-30SM.

Ai është marrë në pyetje nga ushtarët ukrainas, dhe po i njëjti nuk është keqtrajtuar por është dërguar në lokacionet ku mbahen ushtarët e tjerë rus të zënë rob gajtë këtyre javëve të Iuftimeve.

Ukraina ka bërë një thirrje publike për të gjithë ushtarët rus të cilët luftojnë në këtë vend, që nëse dorëzohen ata me tankun e tyre, përfitojnë një shumë prej 10 mijë dollar si dhe nënshtetësinë ukrainase.

Deri më tani raportohët për mbi 17 mijë ushtarë rusë të vrarë, afro 600 tanke, 122 aeroplan luftarak, 127 helikopterë si dhe mijëra pajisje tjera dhe mekanizma ushtarak e logjistik tashmë janë shkatërruar nga ushrtia e presidentit Vlodymyr Zelenski.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

1 year ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

1 year ago

After being adopted, a blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

1 year ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

1 year ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

1 year ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

1 year ago