Categories: Viral

VIDEO/ Putini me sëmundjen e Hitlerit? – Lideri rus shfaqet duke çaluar në paradën e Ditës së Fitores

Nuk është hera e parë qe flitet për shëndetin e liderit rus, Vladimir Putin ka kohë që spekulohet. Së fundmi, një tjetër video i ka përforcuar këto zëra dhe bëhet fjalë për një sinkron të shkëputur gjatë paradës së Ditës së Fitores, të zhvilluar këtë të hënë.
Në videon e publikuar nga “Daily Mail”, shfaqet 69-vjeçari duke çaluar e më pas, ulet përbri veteranëve të luftës. Për herë të parë mbi shëndetin e Putinit u spekulua rreth para 2 v0iteve. Asokohe u tha se Putini ishte operuar nga kanceri.

Valery Solovei, një analist politik dhe kritik i shquar i Putinit, filloi të përhapte thashethemet në fund të vitit 2020, duke sugjeruar gjithashtu se ai vuante nga sëmundja e Parkinsonit.
Thashethemet tërhoqën aq shumë vëmendje, sa që propaganda e Kremlinit u detyrua t’i mohonte kategorikisht ato. Por, spekulimet janë rikthyer sërish në fillim të luftës. Bëhet fjalë edhe për pamjet kur Putini është duke u takuar me Aleksandër Lukashenkon dhe para se të ndodhte ky takim, atij i dridhen duart dhe këmbët.

Dridhja është një nga simptomat kryesore të Parkinsonit – një gjendje nga e cila mendohet se ka vuajtur Hitleri në fund të Luftës së Dytë Botërore.

Ndërkaq, për të qëndruar në zhvillimet e fundit të Ditës së Fitores, u tha se Putini do t’i shpallte luftë Ukrainës, por në fakt nuk rezultoi kështu. Lideri rus tha se u detyrua të kryente operacionin ushtarak atje, duke shtuar se NATO po i kërcënonte duke u zgjeruar shumë pranë kufijve të tyre.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

1 year ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

1 year ago

After being adopted, a blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

1 year ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

1 year ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

1 year ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

1 year ago