Viral

VIDEO/ Ushtria e Ukrainës i ‘befason’ rusët ua bën ‘shkrumb e hi’ depon e armatimit

Zyrtarët ukrainas pretendojnë se kanë shkatërruar një depo armësh ruse në Novoaidar në rajonin e Luhansk. CNN ka gjetur një video dhe imazhe të shpërndara në mediat sociale që tregojnë pasojat e atij sulmi.

Të hënën, Serhii Haidai, kreu i Administratës Ushtarake Rajonale të Luhanskut, tha në një postim në Facebook se forcat ukrainase kishin shkatërruar një “depo municioni” ruse pranë një vendbanimi rus në Luhansk.

Në një video të shpërndarë nga media shtetërore ruse RIA Novosti, oficeri i Milicisë Popullore të Republikës Popullore të Luhanskut (LPR), Roman Ivanov tha se sulmet e Ukrainës në Novoaidar shkatërruan “më shumë se 20 shtëpi, së bashku me një magazinë të mbushur me plehra kimikë”.

Haidai mohoi pretendimet ruse se ukrainasit kishin në shënjestër ndërtesat e banimit.

Predha dhe raketa të djegura shihen të shpërndara në të gjithë tokën në video dhe imazhe, dhe një dyqan pajisjesh bujqësore dallohet në distancë.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

11 months ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

11 months ago

After being adopted, blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

11 months ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

11 months ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

11 months ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

11 months ago