Categories: Viral

Vuçiç thotë se do të blejë nga Turqia dron “Bayraktar” – “ia kërkova Erdogan-it”

Aleksnadër Vuçiç, president i Serbisë, i ka entuziazmuar ushtarakët e tij, duke iu treguar se ka kërkuar nga presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan, dronë luftarakë “Bayraktar”, të cilët u bënë të famshëm në Ukrainë, për shkak efikasiteti të tyre.
Lajmin Vuçiç e dha derisa mori pjesë në një stërvitje të ushtrisë serbe “Mburoja e zjarrit 2022”, e cila, sipas mediave në Serbi, kishte të bënte me përgatitje për luftime natën.

“I kërkova Erdogan-it dhe mora një premtim se do të mbërrinim përtej linjës dhe do të kishim mundësinë t’i blinim dhe t’i përfshinim në armët dhe pajisjet e ushtrisë serbe”, tha Vuçiç.

“Të shohim se kur do të mund ta blejmë ‘Bayraktar’-in, tani armët janë kaq të sofistikuara, në ditët në vijim do t’ju tregojmë krenarinë e re të ushtrisë serbe, diçka që forcon në mënyrë

dramatike aftësitë tona luftarake”.

Presidenti i Serbisë zbuloi gjithashtu se Serbia është duke negociuar me Francën për blerjen e 12 “Rafalas” të reja, avion ushtarakë francezë.

“Kam një vit që flas, po flasim për 12 të tjera”.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

11 months ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

11 months ago

After being adopted, blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

11 months ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

11 months ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

11 months ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

11 months ago