Categories: Viral

Vuçiqi përpiqet ta fshehë, por mercenarë serbë po Iuftojnë dhe po eliminohen në Ukrainë

Një mercenar serb, i cili ka Iuftuar në anën e rusëve është eliminuar në Ukrainë. Stefan Dimitrijeviq (1989) nga Beogradi, i njohur me pseudonimin “Çelavi” (Tullaci shq.) është eliminuar gjatë Iuftimeve në Lugansk të Ukrainës.
Për humbjen e tij ka njoftuar në rrjete sociale miku i tij, Stevan Millosheviq. Dimitrijeviqi kishte qenë vullnetar në Lugansk që nga viti 2014 dhe ishte nderuar nga Rusia për kontributin e tij.

Një mercenar tjetër nga Serbia që po Iufton në krah të Rusisë në Ukrainë është edhe Dejan Vujiq.

Ai është mik i presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, gjë që shihet edhe në një foto të përbashkët që vet Vujiqi e ka postuar në profilin e tij në Facebook.

Ai ka postuar edhe foto të tij nga Ukraina, i armatosur. Një numër i konsiderueshëm i shtetasve të Serbisë dhe qytetarë serbë nga shtetet e tjera të Ballkanit Perëndimor po luftojnë në anën e rusëve në Ukrainë.

Serbia po bën përpjekje maksimale që të fshehë pjesëmarrjen e shtetasve të saj në Iuftën në Ukrainë, në krah të Rusisë. Qëkur nisi Iufta, Vuçiqi e ka cituar ligjin që ndalon pjesëmarrjen e shtetasve në Iuftërat e huaja.

Bashkimi i mercenarëve serbë në konfliktin në Ukrainë ka nisur që nga viti 2014, kur Rusia pushtoi gadishullin ukrainas të Krimesë.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

11 months ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

11 months ago

After being adopted, blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

11 months ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

11 months ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

11 months ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

11 months ago