Categories: Viral

Xhaketa e Zelenskyt u mbajt në ankand me një çmim prej 105 mijë euro, por ja sa u shit

Një xhaketë leshi e veshur dhe e nënshkruar nga presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, u shit rreth 100 mijë euro të enjten në një mbledhje fondesh për Ukrainën në Londër.

“Sot, e gjithë fjala duket tek një burrë i veshur me një xhaketë të thjeshtë leshi”, tha Ambasada e Ukrainës në Mbretërinë e Bashkuar në një video të postuar në Twitter që përfshinte pamjet e Zelensky-t me xhaketën.

“Dhe tani artikulli ikonë, i nënshkruar personalisht nga presidenti Zelensky, është këtu”.

Qëllimi i ngjarjes ishte “tregimi i historive të trimërisë (ukrainase) që u bë ikonë gjatë luftës, si dhe për të mbledhur fonde për të mbështetur këtë trimëri”, sipas një postimi në Twitter nga ambasada, transmeton Telegrafi.

Rusia nisi një suIm ndaj Ukrainës në fund të shkurtit, duke shkaktuar trazira gjeopolitike dhe një krizë refugjatësh.

Më shumë se 3,000 civilë janë vrarë në konflikt, sipas vlerësimit të fundit nga Zyra e Komisionerit të Lartë të OKB-së për të Drejtat e Njeriut.

Fondacioni “Brave Ukraine”, që përfshin lodra të dhuruara nga Zonja e Parë ukrainase, Olene Zelenska dhe imazhe nga fotografi i ndjerë Max Levine si dhe xhaketa e Zelensky-t, u organizua nga Ambasada e Ukrainës në Londër në galerinë e artit Tate Modern.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

1 year ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

1 year ago

After being adopted, a blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

1 year ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

1 year ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

1 year ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

1 year ago