Categories: Viral

Zëdhënësi i PDK-së për sharjen e Tahirit në Kuvend: Krejtësisht normale, është opozitarizëm

Zëdhënësi i PDK-së, Faton Abdullahu ka komentuar zhvillimet e djeshme që ndodhën në Kuvendin e Kosovës, ku shefi i grupit parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri gjatë seancës shau me robë deputetët e pozitës.
Abdullahu në emisionin ‘dPt te Fidani’ në T7 tha se ajo çka ndodhi dje në seancë është krejtësisht normale, pasi sipas tij, mund të ketë këso reagime kur bëhet opozitarizëm.

“Ne po bëjmë opozitarizëm aktiv. Ne po mundohemi që në cdo aspekt këtë qeveri ta mbajmë poërgjegjëse për azhvillime të ndryshe, është përgjegjësia jonë opozitare, familjare atdhetare që ti bëjmë presion kësaj opozite, që të shprehim paknaqësinë tonë, që kur duhet ta bëjmë edhe demaskimin e zhvillimeve më të ndryshëm, dhe krahas kësaj ta ofrojmë alternativën politike për qytetarët e Kosovës.

Ajo cka ndodhi në Parlament është krejt normale dhe duhet të priten reagime të ngjashme në kuptimin opozitar, në kuptimin e demaskimit se cka po bëhet. Pra asgjë nuk kishte të jashtëzakonshme dje, është opozitarizëm që qytetarët e Kosovës tash e tutje duhet të mësohen”, tha Abdullahu.

Tutje ai shtoi se PDK-ja dje në seancë, as nuk gjuajti me gaz, e as nuk ofendoi.

“Përmbajtja e krej asaj cka është bërë në Kuvend, nuk është një e shamë, është një përpjekje për të treguar se cfarë po bën qeveria, që nuk duhet të bëjë. Jo një e shamë, që në fundja ke nën dhëmbë, për cka edhe kërkoi falje zotëri Tahiri. Ai është shumë aktiv në opozitarizimin e tij në Kuvend, ne nuk gjujtëm me gaz, nuk bëm sharje nga më të ndryshme , ofendime si: Kriminel, që ta qon mallin e asaj tepsisë”, tha Abdullahu.

Ndryshe, Tahiri, është dëgjuar duke i sharë deputetët e pozitës me robë pasi mikrofoni i tij ishte i ndezur por që s’ishte lejuar të flas nga zhurma e deputetëve të VV-së.

Tahiri u ngrit në këmbë dhe u dëgjua duke sharë ““Hajde ma shumë, ma shumë. A rob’t jua q***”.

Pas sharjes, deputeti Tahiri ka kërkuar falje.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

11 months ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

11 months ago

After being adopted, blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

11 months ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

11 months ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

11 months ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

11 months ago