Categories: Viral

Zelenski tregon si do ta organizojë Ukraina Eurovisionin vitin e ardhshëm në qytetin e bërë rrafsh ne tokë

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka uruar Orkestrën e Ukrainës Kalush për fitoren e konkursit të këngës në Eurovision.

“Trimëria jonë po i bën përshtypje botës, muzika jonë po pushton Evropën!” tha Zelensky në një postim në Facebook të dielën herët në mëngjes.

“Vitin e ardhshëm Ukraina do të presë Eurovizionin! Për herë të tretë në historinë e saj, dhe jam i sigurt se nuk do të jetë e fundit.

Ne do të bëjmë çmos që të presim pjesëmarrësit dhe mysafirët e Eurovizionit në Mariupol. E lirë, paqësore, e rindërtuar! Faleminderit Orkestrës Kalush për fitoren dhe të gjithëve që na votuan!”

“Jam i sigurt se do ta pushtojmë armikun me një akord triumfues!” shtoi Zelensky.

Pasi u shpall fitorja e grupit, frontmeni Oleg Psyuk tha në anglisht: “Faleminderit shumë. Faleminderit për mbështetjen e Ukrainës. Kjo fitore është për çdo ukrainas”.

“Lavdi Ukrainës!” shtoi ai në ukrainisht.

Në fund të performancës fillestare të grupit të këngës së tyre “Stefania”, para shpalljes së fituesit, Psyuk tha në skenë, “Unë ju kërkoj të gjithëve, ju lutemi ndihmoni Ukrainën, Mariupolin, ndihmoni Azovstal, tani”.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

1 year ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

1 year ago

After being adopted, a blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

1 year ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

1 year ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

1 year ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

1 year ago