Categories: Viral

Zëvendësministri rus: “Automjetet e SHBA ose NATO-s që kapen duke transportuar armatim në Ukrainë do të qëllohen”

“Të gjitha automjete ushtarake amerikane dhe ato të NATO-s që transportojnë armatim në territorin ukrainas do të konsiderohen si shënjestra legale ushtarake.
”Kështu ka deklaruar zëvendësministri i Jashtëm rus, Sergei Ryabkov, raporton agjencia e lajmeve Reuters.

Duke folur në një intervistë me agjencinë shtetërore ruse të lajmeve Tass, Ryabkov tha:

“Ne po paralajmërojmë se transportet e armmatimit SHBA-Nato nëpër territorin ukrainas do të konsiderohen nga ne si objektiva ushtarakë të ligjshëm.

Ne po i bëjmë amerikanët dhe perëndimorët e tjerë të kuptojnë se përpjekjet për të ngadalësuar operacionin tonë special, për të shkaktuar dëme maksimale në kontingjentet dhe formacionet ruse të DPR dhe LPR (Republikat Popullore të Donetsk dhe Luhansk) do të shtypen ashpër.”

Ndërkohë, kujtojmë se një ditë më parë SHBA njoftoi se nëse do të jetë e nevojshme do të transportojnë sisteme të tjera armatimesh në Ukrainë, edhe pse për t’i përdorur do duhet të trajnojnë ushtarët vendas paraprakisht.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

1 year ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

1 year ago

After being adopted, a blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

1 year ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

1 year ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

1 year ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

1 year ago